Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.

Politechnika Śląska w Gliwicach

English version


Jesteś naszym 745640 gościem

International Power Electronics and Motion Control Conference

Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki
Aktualności / Kurs podyplomowy Sterowanie Programowalne


Kurs podyplomowy Sterowanie Programowalne


Cel kursu:

Celem kursu jest uzupełnienie wiedzy inżynierów praktyków o wiadomości z zakresu budowy i programowania sterowników programowalnych (PLC). Studium da podstawy praktycznej wiedzy w tym zakresie dzięki temu, że zajęcia będą mieć charakter praktyczny i odbywać się będą w laboratorium.

Organizacja kursu:

Kursy będą prowadzone przez trzy kolejne dni od godz. 800 do 1500, a ich terminy będą ustalane po otrzymaniu zgłoszeń. Zajęcia laboratoryjne będą odbywać się w grupach 6-8 osobowych na stanowiskach ze sterownikami programowalnymi firmy Siemens serii SIMATIC S7-200 i S7-300 oraz z wykorzystaniem sieci PROFIBUS i MPI.

Warunki przyjęcia:

Uczestnikami studium mogą być osoby posiadające dyplom ukończenia technicznych studiów wyższych.

Program ramowy:

Budowa sterowników PLC. Zasady projektowania i konfigurowania układów ze sterownikami. Rozbudowa sterowników o wybrane moduły rozszerzające. Zasady programowania sterowników. Uruchamianie sterowników. Zasady komunikacji sterowników programowalnych w strukturach sieci przemysłowych. Konfigurowanie układów sieciowych. Przykłady zastosowań sterowników w wybranych układach przemysłowych.

Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia zakresu tematyki prezentowanej podczas kursu.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia na studium przyjmuje pani Joanna Głażewska w sekretariacie Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki, ul. Bolesława Krzywoustego 2, 44-100 Gliwice, tel.: (32) 2371247, fax: (32) 2371304. © 2002 - 2021 Politechnika Śląska, Wydział Elektryczny, KENER    Webmaster: