Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.

Politechnika Śląska w Gliwicach

English version


Jesteś naszym 746030 gościem

International Power Electronics and Motion Control Conference

Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki
Aktualności / Wizyta uczniów gliwickich techników


Wizyta uczniów gliwickich techników


W dniach 21 i 22 kwietnia 2004 w Zakładzie Napędu Elektrycznego i Energoelektroniki gościli w ramach zajęć dydaktycznych z pracowni elektrycznej uczniowie klas maturalnych z dwóch gliwickich Techników Elektrycznych. Wizyty wynikały z zainteresowania uczniów oraz opiekunów naszymi pracami badawczymi przedstawionymi podczas Dnia Otwartego Wydziału Elektrycznego.

Pierwsza grupa, licząca 18 uczniów i 2 opiekunów, z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych przy ulicy Chorzowskiej w Gliwicach, przybyła do naszego Zakładu w środę, 21 kwietnia. Uczniowie zapoznali się ze strukturą Wydziału oraz istniejącymi w Zakładzie laboratoriami badawczymi. W ramach prezentacji zapoznani zostali przez naszych pracowników z następującymi pracami badawczymi: Referat mgra inż. M. Sajkowskiego

Prezentacje odbywały się w laboratorium energoelektroniki. Dodatkowo uczniowie odwiedzili laboratoria modelowania komputerowego oraz napędu elektrycznego, gdzie w tym czasie odbywały się zajęcia dydaktyczne.

Druga grupa uczniów (5 osób wraz z opiekunem) przybyła w czwartek, 22 kwietnia, z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych przy ulicy Barlickiego w Gliwicach. Podobnie jak poprzedniego dnia, uczniowie odwiedzili laboratoria: dydaktyczne laboratorium napędu elektrycznego oraz badawcze laboratorium przekształtników wysokiej częstotliwości. W laboratorium energoelektroniki uczniowie uczestniczyli w prezentacji następujących prac badawczych:

Referat mgra inż. M. Stępnia

Program wizyty uczniów koordynował dr inż. Marian Hyla, natomiast mgr inż. Mariusz Stępień towarzyszył im w czasie wizyty w laboratoriach. Wizyta uczniów oraz ożywiona dyskusja podczas prezentacji prac świadczą o dużym zainteresowaniu Szkół średnich prowadzonymi w Naszym badaniami naukowymi oraz działalnością dydaktyczną, co w przyszłości może zaowocować wzrostem liczby kandydatów na studia na Wydziale Elektrycznym.


Mariusz Stępień


 © 2002 - 2021 Politechnika Śląska, Wydział Elektryczny, KENER    Webmaster: