Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.

Politechnika Śląska w Gliwicach

English version


Jesteś naszym 746040 gościem

International Power Electronics and Motion Control Conference

Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki
Aktualności / Seminarium wyjazdowe studentów kierunku EiT specjalności KSS w Beskidach


Seminarium wyjazdowe studentów kierunku EiT specjalności KSS w Beskidach


W dniach 23-25 maja 2013 roku odbyło się wyjazdowe seminarium naukowe studentów semestru dyplomowego kierunku EiT o specjalności KSS. W seminarium uczestniczyło 11 studentów (Wojciech Barwinek, Wojciech Borys, Marek Czajkowski, Sławomir Czyżewski, Mateusz Długajczyk, Tomasz Głowacz, Artur Maceus, Marcin Nieć, Adam Ploch, Adam Skiba oraz Janusz Skuczik) oraz 3 pracowników katedry KENER (Tomasz Biskup, Aleksander Bodora oraz Mariusz Stępień). Seminarium połączone było z wizytą w firmie Fideltronik, mającej siedzibę w Suchej Beskidzkiej. Wizyta składała się z dwóch elementów - prezentacji firmy oraz zwiedzania hal produkcyjnych. Prezentacja pozwoliła na ogólne zapoznanie się z profilem firmy, jej strategią i planami rozwoju (również możliwościami zatrudniania nowych inżynierów). Część związana ze zwiedzaniem firmy obejmowała przejście przez hale produkcji podzespołów elektronicznych różnego rodzaju wzdłuż całego procesu produkcyjnego (od przyjęcia materiału na magazyn po gotowy wyrób). Wizytę w firmie poprowadzili panowie Sławomir Masłoń oraz Roman Kęsicki, którym uczestnicy wizyty pragną serdecznie podziękować za poświęcony czas i przekazane informacje.

Część seminaryjna wyjazdu odbyła się w Schronisku Górskim PTTK Markowe Szczawiny (1180 m.n.p.m.) u podnóża Babiej Góry. Do schroniska grupa dotarła niebieskim szlakiem z Zawoi Markowej. Czwartkowy wieczór poświęcony został w całości prezentacjom studenckim dotyczącym tematyki realizowanych prac dyplomowych. Zostało wygłoszonych 11 referatów połączonych z wnikliwą dyskusją prezentowanych zagadnień, zarówno ze strony kadry, jak i studentów. Tematyka prezentacji była następująca:

 1. Lokalizator GPS/GSM - inż. Wojciech Barwinek,
 2. Prototyp autonomicznej lampy ulicznej LED - inż. Adam Skiba,
 3. Sterowanie napedęm suwnicy za pomocą sterownika PLC. Jednowymiarowy model laboratoryjny - inż. Mateusz Długajczyk,
 4. Realizacja wybranych algorytmów przetwarzania sygnałów w procesorach sygnałowych - inż. Adam Ploch,
 5. Środowiska programistyczne do tworzenia aplikacji dla urządzeń mobilnych - inż. Marek Czajkowski,
 6. Bezprzewodowa dwustronna komunikacja z urządzeniem elektromechanicznym z poziomu aplikacji systemu Android - inż. Tomasz Głowacz,
 7. Elektrooptomechaniczny demonstrator dydaktyczny mikroskopu sił atomowych (AFM) - inż. Wojciech Borys,
 8. Stanowisko do pomiarów wybranych parametrów elementów zabezpieczeń przepięciowych - inż Janusz Skuczik,
 9. Komunikacja z systemem mikroprocesorowym przy użyciu łącza WiFi - inż Sławomir Czyżewski,
 10. System rejestracji temperatury w termostacie powietrznym dla wzorców impedancji - inż Artur Maceus,
 11. Badania symulacyjne wzorców RC - inż. Marcin Nieć.

Piątek przeznaczony został na część rekreacyjną seminarium. Mimo pochmurnej pogody, a w górnych partiach Beskidów niemal zimowych warunków, studenci zdobyli Babią Górę (1725 m n.p.m) dokumentując ten wyczyn wpisem do "księgi" znajdującej się na szczycie.

Seminarium wpisuje się w tradycję wyjazdów seminaryjnych studentów związanych z naszą katedrą, ugruntowuje ono jednak tradycję wyjazdów studentów EiT KSS, które odbywają się dopiero od niedawna.


Adam Skiba

Wojciech Barwinek
Mariusz Stępień
 © 2002 - 2021 Politechnika Śląska, Wydział Elektryczny, KENER    Webmaster: