Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.

Politechnika Śląska w Gliwicach

English version


Jesteś naszym 746040 gościem

International Power Electronics and Motion Control Conference

Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki
Aktualności / Seminarium wyjazdowe pracowników KENER


Seminarium wyjazdowe pracowników KENER


W dniach 20-21 października b.r. odbyło się kolejne wyjazdowe seminarium pracowników KENER. Tym razem na miejsce spotkania wybrany został Gościniec Halka w Zwardoniu, a okazją była okrągła - 70-ta rocznica urodzin prof. Kazimierza Gierlotki. W spotkaniu, oprócz koleżanek i kolegów pracujących w Katedrze, wzięli również udział zaprzyjaźnieni goście, m.in. byli pracownicy Katedry.

Zwardoń przywitał nas deszczem, którego intensywność uniemożliwiała podjęcie jakiejkolwiek aktywności turystycznej, zatem pierwszym punktem spotkania była uroczysta kolacja. Po niej dr inż. Piotr Zaleśny wygłosił referat dotyczący sylwetki zawodowej Jubilata. Referat ten stanowił impuls do wspomnień na temat historii Katedry oraz do dyskusji na temat dalszego jej rozwoju.

Po części oficjalnej dyskusja została przeniesiona do budynku wyposażonego w grill, gdzie przy kiełbasce kontynuowano rozmowy w mniejszych grupach. Czas umilił nam, przygrywając na gitarze i śpiewając, dr inż. Aleksander Bodora. Spotkanie w miłej atmosferze rozmów i wspomnień przeciągnęło się do późnych godzin nocnych.

Następnego dnia pogoda nadal nie sprzyjała turystyce, zatem zamiast planowanego spaceru po górach odwiedziliśmy Izbę Pamięci Jerzego Kukuczki w Istebnej. Zostaliśmy przyjęci przez panią Cecylię Kukuczkę, która w ciekawy sposób przedstawiła historię sportowych osiągnięć męża, prezentując zdjęcia z wypraw, przedmioty codziennego użytku himalaisty oraz odpowiadając na liczne pytania słuchaczy.

Spotkanie było nie tylko okazją do uczczenia jubileuszu urodzin Profesora, ale stanowiło też dobrą okazję do integracji pracowników Katedry, zwłaszcza młodych doktorantów, których w tym roku w Katedrze przybyło aż czterech. Pomimo kapryśnej aury spotkanie można bez wątpienia zaliczyć do bardzo udanych.


Michał Jeleń
Piotr Zaleśny © 2002 - 2021 Politechnika Śląska, Wydział Elektryczny, KENER    Webmaster: