Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.

Politechnika Śląska w Gliwicach

English version


Jesteś naszym 740451 gościem

International Power Electronics and Motion Control Conference

Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki
Aktualności / Pan dr inż. Piotr Legutko laureatem Konkursu o Nagrodę ABB za pracę doktorską


Pan dr inż. Piotr Legutko laureatem Konkursu o Nagrodę ABB za pracę doktorską


Pracownik Naszej Katedry, dr inż. Piotr Legutko, otrzymał wyróżnienie w dorocznym Konkursie o Nagrodę ABB, za pracę doktorską „Analiza wysokoczęstotliwościowych drajwerów tranzystorów MOSFET mocy stosowanych w falownikach rezonansowych”.

W dniu 18 maja 2018 r. w Centrum Badawczym ABB w Krakowie, na uroczystej gali, wręczono nagrody w XV edycji Konkursu o Nagrodę ABB. Konkurs obejmował obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie, z takich dziedzin jak: elektroenergetyka, energoelektronika, automatyka, inżynieria i zarządzanie procesami wytwarzania, zaawansowane technologie i systemy inżynierskie, technologie i systemy informatyczne, nanotechnologia i inżynieria materiałowa w zastosowaniach przemysłowych.

W konkursie przyznano I-szą nagrodę oraz dwa równorzędne wyróżnienia. Pan dr inż. Piotr Legutko otrzymał wyróżnienie za pracę doktorską pt. „Analiza wysokoczęstotliwościowych drajwerów tranzystorów MOSFET mocy stosowanych w falownikach rezonansowych”. Promotorem rozprawy był dr hab. inż. Marcin Kasprzak, prof. PŚ., a promotorem pomocniczym dr inż. Mariusz Stępień. Recenzentami rozprawy byli: dr hab. inż. Zbigniew Fedyczak, prof. UZ z Uniwersytetu Zielonogórskiego i dr hab. inż. Jacek Rąbkowski z Politechniki Warszawskiej.

Sukces jest tym większy, że każda z dotychczasowych edycji Konkursu prezentowała bardzo wysoki poziom zgłaszanych prac. W finałowym rozstrzygnięciu konkurowały ze sobą 54 prace z 24 polskich uczelni oraz 2 zagranicznych. Laureatami XV Konkursu zostali: dr inż. Paweł Pławiak (Akademia Górniczo-Hutnicza), dr inż. Rafał Miśkiewicz (Instytut Elektrotechniki) i dr inż. Piotr Legutko (Politechnika Śląska).

Zapraszamy do obejrzenia relacji z gali wręczenia nagród.

Zachęcamy wszystkich doktorantów i absolwentów Politechniki Śląskiej do spróbowania swoich sił w kolejnej edycji Konkursu o Nagrodę ABB.


Marcin Kasprzak


 © 2002 - 2021 Politechnika Śląska, Wydział Elektryczny, KENER    Webmaster: