Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.

Politechnika Śląska w Gliwicach

English version


Jesteś naszym 746030 gościem

International Power Electronics and Motion Control Conference

Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki
Aktualności / Relacja z przebiegu seminarium PUE/s.VII 2004


Relacja z przebiegu seminarium PUE/s.VII 2004


W schroniskuW dniach 5-6 listopada odbyło się seminarium pracowników Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki oraz studentów specjalności PUE (Przetwarzanie i Użytkowanie Energii Elektrycznej) na Hali Krupowej. Celem wyjazdu było zapoznanie studentów z programem nauki na specjalności oraz z tematyką prac naukowo-badawczych prowadzonych przez pracowników Katedry.

W ramach wystąpień pracowników Katedry mieliśmy okazję wysłuchać następujących referatów: Projekt symulatora fizycznego procesów metalurgicznych - dr inż. Marcin Kasprzak, Agregat kogeneracyjny - dr inż. Andrzej Latko, Nadprzewodnikowy kondycjoner mocy - mgr inż. Jarosław Michalak. Oprócz tego w paru słowach zaprezentowali się studenci sem. IX - Krzysztof Zając i Radosław Jeż, którzy w czasie wakacji odbyli 6-tygodniową praktykę high-tech w KEMA w Holandii.

dr inż. Marcin Kasprzak

dr inż. Marcin Kasprzak

dr inż. Andrzej Latko

mgr inż. Jarosław Michalak

Krzysztof Zając, Radosław Jeż

Po wystapieniach, dla rozluźnienia atmosfery i uatrakcyjnienia wieczoru, spotkanie zostało przeniesione na zewnątrz schroniska, gdzie przygotowano ognisko. W czasie oczekiwania na pieczoną kiełbaskę Grzegorz Sławicki (sem. IX) opowiedział o swoim pobycie na ITC Cork w Irlandii w ramach programu Sokrates.

Później przyszła pora na rozmowy kuluarowe i integracyjne. Kadra i studenci mieli okazję porozmawiać o sprawach związanych z Uczelnią i nie tylko. Rozmowy zostały zdominowane przez dyskusje na temat perspektyw zawodowych przyszłych absolwentów-elektryków oraz prac badawczych pracowników Katedry. Nawet deszczowa pogoda nie zraziła uczestników seminarium do wspólnego biesiadowania.

Grzegorz Sławicki

Pan Dziekan, dr Kandyba i studenci

Pieczenie kiełbasek

Schronisko na Hali Krupowej

Hala Krupowa

Po deszczowej nocy przywitał nas pogodny poranek. Część uczestników udała się na piesze wycieczki po górskich ścieżkach.

Wyjazd należy uznać za udany. Koledzy z pewnością dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat najbliższych dwóch lat studiów, pracy dyplomowej oraz tego, co ich czeka po ukończeniu naszego Wydziału.


Michał Płonka


 © 2002 - 2021 Politechnika Śląska, Wydział Elektryczny, KENER    Webmaster: