Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.

Politechnika Śląska w Gliwicach

English version


Jesteś naszym 699866 gościem

International Power Electronics and Motion Control Conference

Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki
Aktualności / Relacja z wykładów profesora Stephena J. Doddsa


Relacja z wykładów profesora Stephena J. Doddsa


W dniu 22 marca 2005 roku na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach gościł profesor Stephen J. Dodds z University of East London.

Wykład profesora DoddsaProfesor Dodds, wybitny naukowiec, wygłosił cztery interesujące wykłady dotyczące najnowszych aspektów zamkniętych układów sterowania. Pierwszy nich poświęcony był podstawom zamkniętych układów sterowania, w drugim przedyskutował problematykę obserwatorów, natomiast w trzecim omówił sterowanie wymuszone, którego jest autorem. Ostatni z wykładów był poświęcony sterowaniu ślizgowemu i w szczególności sterowaniu odpornemu.

Prezentowane wykłady były dobrze zilustrowane praktycznymi przykładami obejmującymi napęd elektryczny, procesy technologiczne a także pozycjonowanie satelitów komunikacyjnych. Ten ostatni temat, niezwykle ciekawy, często był poruszany przez profesora Doddsa z uwagi na jego wieloletnie doświadczenie, które zdobył przy współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA).

Wykład profesora DoddsaProfesor Dodds swoim żywym podejściem do wykładu oraz profesjonalnym przygotowaniem zainteresował wszystkich słuchaczy. Najbardziej zainteresowani prezentowaną tematyką prowadzili ożywioną dyskusję do późnych godzin wieczornych, w czasie której Profesor dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, które zdobył pracując przez 15 lat w Altitude and Orbit Control Systems Design and Research - European Space Industry, w Marconi Space Systems (Astrum), Portsmuth oraz prowadząc intensywne badania w University of East London.


Marcin Zygmanowski


 © 2002 - 2020 Politechnika Śląska, Wydział Elektryczny, KENER    Webmaster: