Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.

Politechnika Śląska w Gliwicach

English version


Jesteś naszym 745630 gościem

International Power Electronics and Motion Control Conference

Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki
Aktualności / Wykład mgr inż. Jerzego Sobczaka z firmy Lenze-Rotiw dla studentów IX semestru grupy PUE


Wykład mgr inż. Jerzego Sobczaka z firmy Lenze-Rotiw dla studentów IX semestru grupy PUE


W dniu 10 stycznia b.r. odbył się w naszej Katedrze kolejny wykład mgr inż. Jerzego Sobczaka z firmy Lenze-Rotiw pod tytułem Koncepcja systemu napędowego na bazie napędów firmy Lenze. Wykład przeznaczony był dla studentów IX semestru grupy PUE i odbył się w ramach przedmiotu Wybrane Działy z Przekształtników Półprzewodnikowych prowadzonego przez dra inż. Marcina Kasprzaka.

W czasie wykładu studenci zapoznali się nie tylko z najnowszymi rozwiązaniami napędowymi. Niezwykle istotne dla przyszłych absolwentów było uzmysłowienie wymagań stawianych współczesnemu inżynierowi-elektrykowi przez przemysł i pracodawców. W końcowej dyskusji studenci wykazali ogromne zainteresowanie nie tylko technologią firmy Lenze ale również możliwościami zatrudnienia.

Dziękujemy za profesjonalne przygotowanie wykładu i zapraszamy do wygłoszenia kolejnego w przyszłym roku akademickim!

Wykład Jerzego Sobczaka Wykład Jerzego Sobczaka Wręczenie dyplomu za wygłoszony referat

mgr inż. Jerzy Sobczak - absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej (1988) specjalności Przetwarzanie i Użytkowanie Energii Elektrycznej. W latach 1988-94 zatrudniony na stanowisku asystenta w Zakładzie Napędu Elektrycznego i Energoelektroniki (obecnie Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki). Od roku 1994 pracuje w firmie Lenze-Rotiw na stanowisku Szefa Działu Doradztwa Technicznego i Sprzedaży.


Marcin Kasprzak


 © 2002 - 2021 Politechnika Śląska, Wydział Elektryczny, KENER    Webmaster: