Aktualności / Wycieczka naukowa Studenckiego Koła Naukowego „Telekomunikacja Praktyczna” do TVP Katowice

28 listopada 2008 r. na zaproszenie pana Miłosza Staweckiego, Dyrektora - Redaktora Naczelnego katowickiego ośrodka Telewizji Polskiej, członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Telekomunikacja Praktyczna” złożyli wizytę w siedzibie TVP Katowice.

Celem wyjazdu było zapoznanie się technikami realizacji oraz sposobami przygotowania i nadawania programów telewizyjnych.

Po ośrodku telewizyjnym członków Koła oprowadzał absolwent naszej Uczelni, Kierownik Działu Techniki TVP Katowice pan Maciej Filipczyk.

Uczestniczący w wyjeździe studenci zapoznali się z technikami realizacji programów telewizyjnych, począwszy od procesu strojenia kamer, poprzez techniki oświetlenia studia, urządzenia do edycji i montażu programu, aż po technologie wykorzystywane w satelitarnych wozach transmisyjnych.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Telewizji Katowice za ciepłe przyjęcie i możliwość poznania pracy ośrodka telewizyjnego zza kulis.

Więcej informacji na stronie WWW Koła.