Aktualności / Telekomunikacja Polska wspiera Laboratorium Podstaw Telekomunikacji

Telekomunikacja Polska wspiera Laboratorium Podstaw Telekomunikacji

Miło nam poinformować, że Telekomunikacja Polska dołączyła do grona firm wspierających Laboratorium Podstaw Telekomunikacji w naszej Katedrze.

W dniu 27.04.2007 r. w imieniu Regionalnego Dyrektora Wykonawczego pani Beaty Głowackiej nasze laboratorium odwiedził Dyrektor Adam Bugiel. Zapoznał się z ofertą dydaktyczną laboratorium, programem nauczania oraz sposobem realizacji zajęć ze studentami.

Ukoronowaniem wizyty było przekazanie Katedrze przez pana Dyrektora Adama Bugiela najnowocześniejszego sprzętu pozwalającego na realizację badań oraz prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu sieci i urządzeń ISDN ufundowanego przez Telekomunikację Polską. Do laboratorium trafiły m.in. telefony, modemy oraz centrale systemu ISDN.

W trakcie wizyty zadeklarowano również chęć szerszej współpracy pomiędzy Telekomunikacją Polską a Katedrą Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki Politechniki Śląskiej.

Wsparcie Laboratorium Podstaw Telekomunikacji jest kolejnym przykładem wspierania przez Telekomunikację Polską rozwoju nauki i edukacji.

Dzięki takim firmom jak m.in. Telekomunikacja Polska nasze laboratorium dysponuje bazą sprzętową niezbędną do wprowadzenia studenta w świat zaawansowanych technologii telekomunikacyjnych i gwarantuje kształcenie na najwyższym poziomie. Serdecznie dziękujemy.